Firma Józef Brzazgacz Firma Produkcyjno-Handlowa uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt pod tytułem „Wdrożenie autorskich wyników prac B+R pozwalających na produkcję stołu uchylno-obrotowego dla 4 i 5 osi obróbki (umożliwiającego poszerzenie funkcji obróbczych frezarek i centrów obróbczych), celem dywersyfikacji produkcji”.


     Projekt o numerze FEMP.08.07-IP.01-0186/23 realizowany jest w ramach programu Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8. Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.7. Rozwój firm wspierający sprawiedliwą transformację typ A. Inwestycje rozwojowe (w tym produkcyjne, logistyczne i B+R, w zakresie zapobiegania i ograniczenia powstawania odpadów oraz zmniejszenia zużycia zasobów środowiskowych), prowadzące do zmiany profilu działalności firm lub do tworzenia nowych miejsc pracy, współfinansowanego z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. 

     Głównym celem realizacji projektu jest rozwój oraz wzrost konkurencyjności firmy Produkcyjno-Handlowej Józef Brzazgacz na rynku branżowym. Główny cel zostanie osiągnięty poprzez wdrożenie do produkcji stołu uchylno-obrotowego dla 4 i 5 osi obróbki, pozwalającego na poszerzenie funkcji obróbczych frezarek i centrów obróbczych, będącego wynikiem prac B+R wykonanych przez zespół pracowników zatrudnionych w firmie Beneficjenta. Dzięki realizacji projektu przedsiębiorstwo uzyska znaczącą przewagę konkurencyjną, gdyż na polskim rynku nie ma producentów, którzy wytwarzali by stół uchylno-obrotowy dla 4 i 5 osi obróbki, o zbliżonych parametrach do rozwiązania opracowanego przez Beneficjenta . Ponadto, Beneficjent wykorzystując opracowany przez siebie produkt, znacząco poszerzy zakres oferowanych przez siebie usług. Pozwoli mu to realizować zlecenia na wytwarzanie precyzyjnych elementów, których do tej pory nie mógł przyjmować za względu na brak odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Nakłady poniesione w ramach projektu obejmą zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wprowadzenia nowego produktu do oferty Beneficjenta oraz utworzenia 2 nowych etatów (zatrudnione osoby będą odpowiedzialne m.in. za obsługę zakupionych maszyn i urządzeń). Dzięki realizacji projektu nastąpi dywersyfikacja produkcji oraz zwiększenie zatrudnienia, a co za tym idzie nastąpi dostosowanie działalności Beneficjenta do warunków związanych z transformacją gospodarczą. Tym samym cele realizacji projektu wpisują się w cele „Działania 8.7. Rozwój firm wspierający sprawiedliwą transformację; Typ projektu A. Inwestycje rozwojowe (w tym produkcyjne, logistyczne i B+R, w zakresie zapobiegania i ograniczenia powstawania odpadów oraz zmniejszenia zużycia zasobów środowiskowych), prowadzące do zmiany profilu działalności firm lub do tworzenia nowych miejsc pracy”. Odbiorcami rozwiązania opracowanego przez Beneficjenta będą firmy sprzedające sprzęt i wyposażenie dla firm z sektora obróbki skrawaniem oraz firmy oferujące usługi z zakresu obróbki skrawaniem, szczególnie takie, które na zlecenie swoich klientów wykonują krótkie serie produkcyjne elementów o różnym stopniu skomplikowania. W przypadku firm o takim profilu działalności, nie jest zasadne ekonomicznie inwestowanie w drogie frezarki 5-osiowe, które nie są konieczne do realizacji większości zleceń. Stół uchylno-obrotowy możne zostać bezpośrednio zamontowany w maszynie klienta bez nakładów konstrukcyjnych, co pozwoli tego typu firmom znacznie poszerzyć zakres usług o wykonywanie bardziej skomplikowanych elementów, bez ponoszenia ogromnych nakładów finansowych.

 

 Wartość Projektu: 1 541 737,25 PLN

 Wysokość Wkładu z Funduszy Europejskich: 963 845,56 PLN

 # FunduszeUE # FunduszeEuropejskie